top of page
A_black_image.jpg.webp

NEWS

News: News & Updates

CONTEMPORARY İSTANBUL YÖNETIMINE SANATLA CEVAP... O SANATÇI ODATV'YE KONUŞTU

Contemporary İstanbul, 18. edisyonunda dünyanın dört bir yanından galeri, sanatçı ve sanatseverler bir araya geldi. 67 sanat galerisinin katıldığı fuar alanı, su baskınına yenik düştü. CI yönetiminin hiçbir zararı karşılamayacağı açıklaması ise sanat camiasında bomba etkisi yarattı.

MERT AYDIN VE YIĞIT AYDIN ILE: RED ART İSTANBUL ÜZERINE

İstanbul’un kültür sanat yaşamı, benzer örneklerin yanı sıra kendi alanında Türkiye’de tek olan mekanlarını da barındırıyor. Onlardan biri de Anadolu Yakası’nda yer alan ve ülkemizin tek Pop Art sanat galerisi olma unvanına sahip RED ART İstanbul...

IMG_2740.JPG

ÇOCUKLAR SANATIN DESTEĞIYLE DAHA GÜÇLÜ

Pop Art sanatçılarının yer aldığı çağdaş sanat galerisi RED ART istanbul, yarın saat 16.00’da özel bir karma serginin açılışını yapıyor.

WhatsApp Image 2023-06-06 at 16.41_edited.jpg

SERGİ

RED ART ISTANBUL’DAN DEPREM BÖLGESI ÇOCUKLARINA DESTEK SERGISI

Bünyesinde, ülkemizin uluslararası arenada da tanınan en genç ve en yetenekli Pop Art sanatçılarının yer aldığı, Türkiye’nin öncü çağdaş sanat galerileri arasında olan RED ART istanbul, 15 Nisan Cumartesi günü, saat 16.00’da çok özel bir karma serginin açılışını yapıyor.

2023.04.15_RED ART İSTANBUL SERGİ.jpg

İLKEM GÜNERI’NIN “BULLSEYE” ADLI SERGISI 18 MART’TA RED ART ISTANBUL’DA BAŞLIYOR.

Sanatçının eserlerindeki figürler sisteme başkaldıran, özgürlüğüne düşkün karakterleri temsil ediyor. Sergiden elde edilen gelirin bir kısmı Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ne bağışlanacak.

İLKEM GÜNERİ_120X150 CM _OIL ON CANVAS - Kopya.jpg

AKTÜEL MESELELER GÜLÜMSETEN IŞLERDE

 Sanatçı Güneri, sergideki eserlerinde çizgi karakterleri merkeze alarak, aktüel olguları ironik bir bakış açısıyla aktarıyor. Güneri, çocuksu yüz ifadeleriyle dikkat çeken bu figürlerin özgürlüğüne düşkün karakterlere sahip olduğunu söylüyor.

ilkem güneri_untitled 2_70x60 cm_oil on canvas.jpg

İLKEM GÜNERI’NIN İLK KIŞISEL SERGISI “BULLSEYE” RED ART ISTANBUL’DA

Güncel olguları ironik bir bakış açısıyla aktardığı resimlerinde çoğunlukla stilize edilmiş çizgi karakterleri figür olarak merkeze alan İlkem Güneri, çocuksu ve minimalist yüz ifadelerine sahip bu figürlerin asi, sisteme başkaldıran ve özgürlüğüne düşkün karakterler olduğunu söylüyor. “Bullseye” sergisi, lowbrow ve street art akımlarından etkiler taşıyan 15’i aşkın eseri izleyiciye sunuyor. Sergiden elde edilen gelirin bir kısmı deprem bölgesindeki çocuklara destek veren UCİM’e (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) bağışlanacak.

ilkem güneri_fuck it just do it_100x80 cm_oil on canvas - Kopya.jpg

YILBAŞINI SANATLA KARŞILADILAR: TIS’ THE SEASON TIS’ THE ART

Modern sanat galerisi RED art İstanbul, geleneksel karma yılbaşı sergisi “Tis’ the season Tis’ the ART” için geçtiğimiz hafta sonu ziyaretçilerini karşıladı. Sanat ve cemiyet dünyasından birçok ismin buluştuğu “Tis’ the season Tis’ the ART” adlı sergi, sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

IMG_3249.JPG

RED ART İSTANBUL'UN YILBAŞI SERGISI

RED art İstanbul, geleneksel karma yılbaşı sergisi “Tis' the season Tis' the ART”a ev sahipliği yapıyor.

red art yılbaşı 2022 2023 - 8.jpg

RED ART’DAN GELENEKSEL KARMA YILBAŞI SERGISI

Modern sanat galerisi RED Art İstanbul, geleneksel karma yılbaşı sergisi ‘Tis’ the season Tis’ the ART’ için 24 Aralık’ta kapılarını açıyor.

ezo sunal dikey_edited.jpg

RED ART İSTANBUL’DAN YENI SERGI: “TIS’ THE SEASON TIS’ THE ART”

RED art İstanbul, “Tis’ the season Tis’ the ART” başlıklı karma yılbaşı sergisini 24 Aralık 2022 - 7 Ocak 2023 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşturuyor.

serdars esks.jpg

RED ART İSTANBUL’UN GELENEKSEL KARMA YILBAŞI SERGISI KAPILARINI AÇIYOR.

Modern sanat galerisi RED art İstanbul, 24 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında geleneksel karma yılbaşı sergisi “Tis’ the season Tis’ the ART” için kapılarını açıyor! 24 Aralık Cumartesi günü saat 17.00 itibariyle başlayacak olacak açılış partisinde sanatseverlere Subway Jazz Station müzikleri ile eşlik edecek.

red art yılbaşı 2022 2023 - 9.jpg

POP ART’I YENIDEN HARIKA YAPMA ZAMANI

İstanbul Komedi Festivali etkinlikleri kapsamında açılan “Make Pop Art Great Again” adlı sergi, Pop Art’ın Türkiye’deki yolculuğu üzerine fikir verirken bu akımın yeniden yükselişe geçtiğini söylüyor.

WhatsApp Image 2022-11-19 at 13.39_edited.jpg

5. İSTANBUL KOMEDI FESTIVALI | MAKE POP ART GREAT AGAIN | MAXIMUM UNIQ HALL - RED ART İSTANBUL

İstanbul Komedi Festivali Kapsamında Maximum Uniq Hall'da Sergi "Make pop art grear again!"

BKM x RED art istanbul instagram post.jpg

İSTANBUL KOMEDI FESTIVALI KAPSAMINDA MAXIMUM UNIQ HALL'DA SERGI VE İMZA GÜNÜ

RED art İstanbul’un “Make Pop Art Great Again” sergisi BKM Organizasyonu ile İstanbul Komedi Festivali etkinlikleri kapsamında ziyaretçilere kapılarını açtı!
Red art İstanbul bünyesinde yer alan, her biri pop art’ın yükselen sanatçıları tarafından üretilmiş eserler sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

WhatsApp Image 2022-11-23 at 15.21.32.jpeg
bottom of page